Nje Shkolle Ku Mesohet Si Te Jesh I Suksesshem Sepse Suksesi Juaj Eshte Detyrimi Jon !

Nė trekėndėshin qė krijohet nga prerja mes tyre e tri rrugėve: rrugės sė Dibrės,rrugės “Tafaj(dikur “4 Dėshmorėt”) dhe rrugės Shinashi Dishnica,ndodhet sot ndėrtesa e shkollės sė mesme tė pėrgjithshme “Partizani”.Pika qėndrore orientuese pėr tė dalė tek kjo godinė ėshtė Selvia e famshme,nga e cila duhet tė largohesh jo mė shumė se 100 metra,pėr t'u gjendur tek godina e shkollės,godinė e cila ėshtė pėrfunduar sė ndėrtuari nė vitin 1964 e po atė vit filloi tė funksionojė shkolla 8-vjeēare qė mori emrin “Partizani”       Me shume

Kabineti i Kimis

 

 

 

Kabineti i kimise eshte shume i renesishem ne kryerjen e ores se mesimit.Ky kabinet eshte nder te paret nga kabinetet qe eshte themeluar ne shkollen tone.Ate e drejton mesuesja e kimise Ms:Gezime Shushku dhe Ms:Vera Haxhiu

 

 

 

 

 

Kabineti i Informatikes

 

 

Lėnda e Informatikės hyri pėr herė tė parė nė shkollėn tonė nė vitin mėsimor 1996-1997.Qė nė Shtator tė 1996 kjo lėndė u zhvillua nė kushtet e kabinet te informatikes i cili numėronte 10 kompjutera.Mėsuesja e parė e kėsaj lėnde ishte Ing.Mimoza Rumbo.                Me shume

 

 

 

 

 

 

Palestra

 

 

 

 

Palestra perbehet nga dy pjese.Pjesa e oborrit dhe pjesa e brendshme ne nje godine ne krahun e djathte te shkolles.Kjo e dyta shume e rendesishme kur bie shi. Kete palester e mbajne ne drejtim Mesueset:Edlira Gashi, Isuf Klosi,Leonidh Janku,Ilir Muca dhe Arben Gugushka.

 

 

 

 

Palestre e Forces

 

 

Palestra e Forces eshte nje ambient privat.Aty kryet fiskulture me pagese jashte orarit shkollor.Kete Palester Force e ka ne drejtim Profesor:Arben Gugushka. Bashkengjitutr me palestren e forces eshte dhe fusha (Kalceto) dhe kjo private por qe kryhet dhe ora e mesimit te fiskultures e ka ne drejtim Leonidh Janku.

 

 

 

 

Bibloteka

 

 

 

Bibloteka eshte shume e rendesishme per nxenesit ashtu dhe per mesuesit.Bibloteka pasurohet vit per vit nga vete nxenesit e shkolles per ta mbajtur ate ne gjendje sa me te mire.Gjithashtu aty ruhet dhe cdo krijimtari e nxenesve dhe e shkolles.Kete biblotek e mban ne drejtim mesuesja e letersis Ms:Rajmonda Jakova.

 

 

 

 

 

               Po Punojm Per Me Shume Informacione Me respekt STAFI